Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Výhody offline sveta

január 06, 2021 - 22:15
Aká sranda, že si ideme povedať o výhodách sveta vo verzií offline, keď práve teraz je internet naším spasiteľom. Nevadí, aj tak sa do toho pustíme.
Foto: 
pexels.com

Dnešná doba je výrazne poznačená online prostredím, ktoré nám už sem tam poškodzuje zdravý úsudok. No veď uznaj sama, koľko času tráviš na telefóne a nekonáš vlastne vôbec nič užitočné. Prvé, čo urobíš akonáhle otvoríš oči je, že zapneš Instagram a to bez ohľadu na to, či ťa tam čaká nejaká správa, alebo nie.

Roluješ, roluješ, no nemáš cieľ. Nič nehľadáš, iba zabíjaš nudu, po prípade stalkuješ ľudí, ktorých neznášaš a v neposlednom rade si kazíš oči. Ja viem, že momentálne od internetu závisí celá naša existencia, pretože decká študujú cez Skype, či jemu podobné platformy a ty nemôžeš fyzicky navštíviť obchod tak brázdiš e-shopmi a stopuješ zľavové kódy ako poľovnícky pes.

420.jpg

Foto: 
pexels.com

Čo by sa ti však stalo, keby si na jeden deň telefón nechala odložený na poličke a nezapla si ho? Ostalo by ticho, ktoré naozaj nie je také desivé akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Odrazu zisťuješ, že ranný beh je celkom dobrý začiatok dňa, čítanie kníh ešte tak úplne nestratilo význam a áno, máš aj príbuzných. Sranda čo? Normálne sa ti premávajú po byte či dome. Môžeš s nimi viesť reálny live rozhovor.  Na takéto šupy natrafíš ak aspoň na sekundu dvihneš hlavu a rozhliadneš sa po okolí. Chápeš, skutočný svet a tak. 

Sústreďuj sa na svoje koníčky. Keď aj žiadne nemáš, vymysli si ich. Zapíš si pocity do denníka miesto statusu na Facebooku a uľaví sa ti rovnako. Je smutné ako pomaličky zabúdame rozoznávať fiktívny svet od toho ozajstného. Všetci by sme potrebovali minimálne niekoľko dňový internetový detox. Vyriešili by sme ním veľa vecí, niečo ako: „Malý krok pre človeka, no obrovský krok pre ľudstvo.“

- - Inzercia - -